Refurbished
-13 %
Indisponibil
LAPTOP Gaming LENOVO LEGION Y530-15ICH Intel Core i7-8750H - 2.2 GHz, RAM 16GB DDR4, SSD 512 GB, 15.6 inch, GeForce GTX 1060
LAPTOP Gaming LENOVO LEGION Y530-15ICH Intel Core i7-8750H - 2.2 GHz, RAM 16GB DDR4, SSD 512 GB, 15.6 inch, GeForce GTX 1060
Cu ramele sale subtiri, Y530 pune mai mult de 2 milioane de pixeli intr-un ecran aproape fara margini, anti-glare, Full HD de 15,6". Acest laptop aduce jocurile tale preferate la viata, pentru o experienta de joc extraordinara oriunde te-ai afla.
Lenovo Y530 foloseste un procesor de inalta performanta Intel Core din generatia a-8-a, cu suport pentru tehnologia Intel Optane, optimizata pentru jocuri high-end si crearea de continut fara griji.
Y530 este o adevarata platforma de jocuri, alimentata de NVIDIA® Pascal™ - cea mai avansata arhitectura GPU creata vreodata. Acest GPU avansat imbunatateste performanta in aplicatii high definition si suporta functiile DirectX12 pentru a oferi un gaming super rapid, fluent si eficient. Modelul Y530 vine de asemenea cu inovatorul NVIDIA® game-ready technologies care va permite sa experimentati cele mai recente titluri in toata gloria.
Modelul Y530 ofera o tastatura completa, cu iluminare din spate alba, raspuns rapid si tastatura numerica cu o cursa a tastei de 1,5 mm, pentru cea mai ergonomica si confortabila experienta de joc.
Caldura - dusmanul gaming-ului nu este o problema cu Y530. Dispune de un sistem termic cu doua canale, oferind multiple avantaje: racire individuala a procesorului si GPU pentru temperaturi mai scazute ale sistemului, patru orificii termice pentru un flux de aer imbunatatit si 70 de lame ventilator individuale pe canal pentru a reduce zgomotul sistemului.
Dolby Audio™ Premium va energizeaza divertismentul cu un sunet bogat si puternic. Acesta ajusteaza dinamic sunetul pentru a oferi calitate home cinema intr-o experienta virtuala surround pentru toate divertismentele. Bass-ul amplificat si volumul imbunatatit ofera totul pentru un sunet puternic si clar care merita impartasit.
PROCESOR
Tip procesor: Intel Core i7-8750H - 2.2 GHz up to 4.1 GHz in Turbo Boost
Numar nuclee/ thread-uri: 6/12
Cache: 9 Mb SmartCache
Procesor grafic integrat: Intel UHD Graphics 630
DISPLAY
Tip display: LCD LED
Diagonala (inch): 15.6
Rezolutie: 1920 x 1080
Format display: Full HD
Caracteristici speciale display: Anti-Glare
MEMORIE
Capacitate memorie RAM: 8 GB DDR4 2666 MHz
Stocare
Tip stocare: SSD + HDD
SSD: 120 GB
HDD: 1 TB
Unitate optica: Nu
PLACA VIDEO
Tip placa video: Dedicata
Producator chipset video: nVidia
Seria: GeForce GTX1060 6 GB GDDR5/192 Bit
PORTURI: 3 x USB 3.0/ 1 x USB 3.1 Type C/ 1 x HDMI/ 1 x MiniDP/ Card reader SD/ Audio Combo
CONECTIVITATE: Wireless ac x 2/ Bluetooth 5.0 / LAN 10/100/1000 Mbps
ALTELE: Webcam HD/ MultiTouchpad/ Tastatura nordica
Caracteristici speciale: Tastatura iluminata, Tastatura numerica, TouchPad cu suport pentru gesturi multi-atingere, Dual Cooling Fans
Tehnologii audio: Hartman Kardon, Dolby Home Theater
ALIMENTARE
Baterie: Li-Ion
Dimensiuni: 383.54 x 17.52 x 259.08 mm
Greutate: 1.9 Kg
Culoare: Negru
CARCASA GRAD B
Cadou: Mouse
optic USB
TRANSPORT
GRATUIT
| General | |
| Tip produs | Laptop |
| Stare produs | Produs refurbished |
| Procesor | |
| Producator procesor | Intel |
| Nume procesor | Intel Core i7 |
| Model CPU | 8750H |
| Numar nuclee | 6 |
| Numar thread-uri | 12 |
| Frecventa | 2.2 GHz |
| Frecventa turbo max | 4.1 GHz |
| Cache | 9 Mb Smart Cache |
| Procesor grafic integrat | Intel UHD Graphics 630 |
| Placa video | |
| Tip placa video | Dedicata |
| Producator chipset video | nVidia |
| Model placa video | GeForce GTX 1060 |
| Memorie dedicata GPU | 6 GB GDDR5 |
| Latime de banda memorie (biti) | 192 Bit |
| Display | |
| Diagonala | 15.6 inch |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
| Format Display | Full HD |
| Tip ecran | LCD LED |
| Suprafata | Anti-Glare |
| Memorie RAM | |
| Capacitate RAM | 16 GB |
| Tip memorie | DDR4 |
| Frecventa RAM | 2666 MHz |
| Stocare | |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Conectivitate | |
| Wireless | 802.11ac 2 x 2 |
| Bluetooth | 4.1 |
| LAN | 10/100/1000 Mbps |
| Porturi | |
| USB 3.0 | 3 |
| USB-C | 1 |
| HDMI | 1 |
| Iesire audio | Da |
| Securitate | |
| Cititor amprenta | Nu |
| Multimedia | |
| Camera web | Da |
| Cititor carduri | Da |
| Tastatura iluminata | Da |
| Baterie | |
| Tip celule baterie | Li-Ion |
| Dimensiuni fizice | |
| Dimensiuni (mm) | 365 x 23.9 x 267 mm |
| Greutate | 2.3 KG |
| Diverse | |
| Culoare | Negru |
| Cadou | |
| Cadou | Mouse optic |
GARANŢIE: 12 LUNI - persoane fizice
- Stoc: Indisponibil
- Producător: IBM-Lenovo
- Model: LENOVO LEGION Y530
- Locație: Slatina
3.999 LEI
3.499 LEI
Preţul include TVA 3.499 LEI
Opţiuni disponibile
SC Gia Sistem SRL face eforturi permanente pentru a pastra acuratetea informatiilor din acest site. Rareori, acestea pot contine inadvertente punctuale: unele specificatii sau preturi pot fi modificate de catre producator fara preaviz sau pot contine erori de operare. De asemenea, imaginile care sunt prezentate pe site au caracter informativ, produsele efectiv livrate putand diferi de acestea in ceea ce priveste culoarea, aspectul, forma, accesorizarea etc.
