Laptop Dell Inspiron 5559 Intel® Core™ i7-6500U - 2.50GHz- Skylake™, RAM 16GB DDR3, HDD 2TB, DVD-RW, 15.6" Full HD, AMD Radeon™ R5 M335, Windows 10 Pro
PREZENTARE
Performanta
incontestabila
Putere de procesare: paginile web, jocurile si aplicatiile se incarca repede cu ajutorul procesorului pana la Intel® Core™ din a sasea generatie, datorita performantei superioare si caracteristicilor vizuale extraordinare.
Placa grafica: optiunile de placa grafica separata AMD disponibile faciliteaza gestionarea sesiunilor de editare foto si video solicitante fara incetinirea performantei.
Spatiu mare de stocare: capacitatea de stocare de pana la 2 TB va ofera suficient spatiu pentru a va stoca fotografiile, fisierele si multe altele.
Rezistati mai mult departe de priza: lucrati neintrerupt, fara teama ca veti ramane fara energie. Autonomia mare de functionare a bateriei, de pana la 7 ore, va permite sa lucrati mai mult timp intre incarcari.
Centrul dvs. media portabil
Culori vii: vizualizarea True Color va permite sa reglati saturatia culorilor dupa preferinta. Puteti regla temperatura si tonul culorilor in functie de necesitati, de la tonuri intense la tonuri estompate.
Sunet de calitate profesionala: indiferent daca mixati melodii, redati in flux sau discutati prin chat, tehnologia Waves MaxxAudio® reda acute mai inalte si grave mai joase si ofera o performanta audio extraordinara.
Divertisment integrat: puteti sa vizionati DVD-uri, sa inscriptionati CD-uri sau sa incarcati rapid software si aplicatii pe desktop cu ajutorul unitatii optice interne.
Mai multe caracteristici, pentru un impact mai mare
Productivitate lipsita de efort: mariti si micsorati imaginea, indicati si defilati rapid prin continut cu ajutorul touchpadului de precizie generos.
Retea Wi-Fi cu raza mare de actiune: alegeti cea mai recenta tehnologie 802.11ac pentru a beneficia de o retea Wi-Fi rapida pe o raza mai mare de actiune, care reduce durata de incarcare in memoria cache si va permite sa va bucurati de navigare pe internet, de redare in flux si de conversatii prin chat in toata locuinta
Introducere eficienta a datelor: faceti calcule sau navigati rapid prin foile de calcul si prin documente cu ajutorul tastaturii numerice de zece cifre.
Specificatii
PROCESOR
Procesor: Intel® Core™ i7 6500U Skylake 4M Cache
Tehnologie procesor: 14 nm
Numar nuclee: 2
Frecventa procesor: 2500 MHz
Turbo Boost pana la: 3100 MHz
Procesor grafic integrat: HD Graphics 520
DISPLAY
Tip display: LCD LED
Diagonala (inch): 15.6
Rezolutie: 1920 x 1080
Format display: Full HD
Caracteristici speciale display: TrueLife
MEMORIE
Capacitate memorie RAM: 16 GB DDR3L 1600 MHz
Memorie maxima 16 GB
HARD DISK
Tip Stocare: HDD
Capacitate stocare: 2 TB
Viteza de rotatie: 5400 rpm
PLACA VIDEO
Tip memorie video: Dedicata
Model chipset video: AMD Radeon R5 M335
Capacitate memorie video: 4096 MB DDR3
Caracteristici speciale video AMD Enduro™ Technology
MULTIMEDIA
Unitati citire/scriere: DVD RW
Audio: Difuzoare stereo, Waves MaxxAudio
Microfon integrat
Camera: WEB HD
Cititor de carduri: Da
PORTURI: Iesire
audio, HDMI, RJ-45, 2xUSB 2.0, 1xUSB 3.0
COMUNICATII
Retea: 10/100Mbps, Wireless 802.11 ac, Bluetooth 4.0
ALIMENTARE
Baterie Li Ion 4 Celule, autonomie maxima 7 ore
ALTELE
Securitate Kensington Lock
Dimensiuni (W x H x D): 380 x 23.75 x 260 mm
Greutate: 2.3 Kg
Culoare: Argintiu
Tastatura numerica
Caracteristici speciale TouchPad cu suport pentru gesturi multi-atingere
SOFTWARE
Sistem de operare: Windows 10 Pro 64 bit
| General | |
| Tip produs | Laptop |
| Procesor | |
| Producator procesor | Intel |
| Nume procesor | Intel Core i7 |
| Model CPU | 6500U |
| Nucleu | Skylake |
| Numar nuclee | 2 |
| Frecventa | 2.5 GHz |
| Frecventa turbo max | 3.1 GHZ |
| Cache | 4 MB |
| Procesor grafic integrat | HD Graphics 520 |
| Placa video | |
| Tip placa video | DDR3 |
| Producator chipset video | AMD |
| Model placa video | Radeon R5 M335 |
| Memorie dedicata GPU | 4 GB |
| Unitate optica | |
| Unitate optica | DVD-RW |
| Display | |
| Diagonala | 15.6 inch |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
| Format Display | Full HD |
| Tip ecran | LCD LED |
| Memorie RAM | |
| Capacitate RAM | 16 GB |
| Tip memorie | DDR3 |
| Frecventa RAM | 1600 MHz |
| Suport maxim | 16 Gb |
| Stocare | |
| Capacitate HDD | 2 TB |
| Viteza rotatie | 5400 rpm |
| Sunet | |
| Microfon incorporat | Da |
| Tehnologii placa sunet | Waves MaxxAudio |
| Conectivitate | |
| Placa de retea | Da |
| Wireless | 802.11 ac |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Porturi | |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 1 |
| HDMI | 1 |
| Iesire audio | 1 |
| Securitate | |
| Security lock | Da |
| Multimedia | |
| Camera web | Da |
| Cititor carduri | Da |
| Tastatura numerica | Multi-touch Touchpad |
| Baterie | |
| Tip celule baterie | Li-Ion |
| Numar celule | 4 |
| Dimensiuni fizice | |
| Dimensiuni (mm) | 380 x 260 x 23.75 |
| Greutate | 2.3 KG |
| Software | |
| Sistem de operare | Windows 8.1 Pro 64 Bit |
| Diverse | |
| Culoare | Argintiu |
GARANŢIE: 12 LUNI - persoane fizice
- Stoc: Indisponibil
- Producător: Dell
- Model: Dell Inspiron 5559
